BEZKARKASA ANGĀRI

Kopumā uzņēmums SIA "Kompānija Avotiņi" Baltijā uzbūvējuši aptuveni 100 bezkarkasa angārus dažādu veidu un mērķiem, vairākus no tiem arī sava uzņēmuma vajadzībām - potenciālie klienti var realitātē pārliecināties par bezkarkasu angāru ergonomiskumu.
UZZINĀT VAIRĀK

Bezkarkasu angāru būvniecība

Neskatoties uz komerciālā īpašuma augstajām cenām, investori pagaidām uzskata ieguldījumu atmaksāšanas ilgumu šajā sfērā par pārlieku ilgu. Problēmu var atrisināt, piemērojot tehnoloģiju, kas ļauj samazināt celtniecības termiņus un tāmes vērtību.

Bezkarkasu angāru celtniecības tehnoloģiju izstrādājusi amerikāņu kompānija "MIC Industries" un pasaulē pazīstama ar nosaukumu ABM (Automatic Building Machine) un UBM (Ultimate Building Machine). Jāatzīmē, ka SIA "Kompānija Avotiņi" rīcībā ir vienīgā tāda iekārta visā Latvijā.

ABM tehnoloģijas pielietošanas sfēra pietiekami daudzveidīga: noliktavu kompleksi un loģistikas termināli, tirdzniecības centri un segtie tirgi, rūpnieciskas un lauksaimnieciskas nozīmes celtnes, sporta būves, dzīvojamo un ofisa ēku jumti un mansarda stāvi.

Unikāla bezkarkasa angāru būvniecības tehnoloģija no tērauda ruļļiem, kura šobrīd, iespējams, ir vislētākais un visātrākais līdzīgu objektu celtniecības veids.

Priekšrocības

Būtiska montāžas laika samazināšana
Zemas izmaksas
Izgatavošana un montāža būvniecības laukumā
Nav vajadzīgas kolonnas, sijas un pārsegumi
Hidroizolācijas ekonomija
Lentveida pamati, kurus ātri un viegli būvēt

Pielietojums

  • noliktavu kompleksi
  • loģistikas termināli
  • rūpnieciskas nozīmes celtnes
  • lauksaimniecības celtnes
  • dzīvojamo ēku jumti
  • ofisa ēku jumti
  • tirdzniecības centri un segtie tirgi
  • sporta un sabiedriskas ēkas

Tehnisikie parametri un papildus informācija

Investīciju pievilcības

Lai cik lieliska nebūtu celtniecības tehnologija, investorus interesē sausie cipari: celtniecības termiņi un tāmes vērtība. ABM tehnoloģiju augstais automatizācijas līmenis saīsina celtniecības montāžas darbu termiņus par 3-6 reizēm salīdzinājumā ar karkasa ēkām. Tāme patīkami pārstaigs investorus, pateicoties ekonomijas faktoriem, kas skar pamatu un pašu ēku. Vieglo arkveida metāla konstrukciju bez kolonnām un fermām pārsegumu izmantošana pazemina metālietilpību un neprasa padziļinātu pamatu. ABM konstrukcijas izgatavo tieši celtniecības laukumā, izslēdzot celtniecības detaļu transportēšanas izmaksas no rūpnīcas-ražotājas uz celtniecības laukumu.

Tā kā nav metinājuma šuvju un bultskrūvju savienojumu, tad ievērojami pazeminās montāžas darbietilpība. Mūsu speciālisti palīdzēs sagatavot tehnisko uzdevumu, izstrādās topošā objekta shēmu dažus variantus un atradīs optimālo plānojamo risinājumu.

Kopumā uzņēmums "Kompānija Avotiņi" Baltijā uzbūvējuši aptuveni 100 bezkarkasa angārus dažādu veidu un mērķiem, vairākus no tiem arī sava uzņēmuma vajadzībām - potenciālie klienti var realitātē pārliecināties par bezkarkasu angāru ergonomiskumu.

Kvalitāte un drošums

ABM tehnoloģijas augstie tempi nodrošina gatavo būvju augstā kvalitāti. Kvalitātes galvenie faktori ir divi: tehnoloģija un materiāls. ABM tehnoloģija sakarā ar sugsto automatizāciju, nivelējās strādnieku sagatavošanas līmenis. Pozitīvu ietekmi uz gatavās produkcijas kvalitāti uzrāda arī nostiprinājuma detaļu neēsamība.

Celtniecībai izmanto augstizturīgu importa tēraudu ar cinka pārklājumu un polimera krāsojumu. Tāda kombinācija nodrošina ēkai augstas antikorozijas īpašības un tā rezultātā ilgizturību.

Tehnoloģijas būtība

ABM sistēmas pamatkomponents - automātiskā celtniecības mašīna, kas uzmontēta uz speciāla automobīļa piekabes. Energoapgāde autonoma. Celtniecības mašīna tiek vilkta uz celtniecības laukumu, kur tiek izgatavotas lokveida šķērgriezuma pašneses gofrētie paneļi sānsienām un taisnie paneļi gala sienām. Par materiālu kalpo cinkota, iepriekš nokrāsota tērauda sloksne ruļļos. Pēc tam arkas tiek savienotas kopā ar automātiskās aizlokošanas mašīnas palīdzību, izveidot pilnībā ūdens necaurlaidīgas šuves. Arku gatavās grupas montē ar krānu uz iepriekš sagatavota lentveida pamata.

Pēc visu arku montāžas beigām, to ABM arkveida paneļi pēc konstrūkcijas ir pilnībā pašneses un bez atbalsta, kas atšķir ABM ēkas no karkasa tipa būvēm, t. sk.tradicionāliem "angāriem". Pašneses arkas laidums sasniedz platumu līdz 31 m. Bez starpbalstiem, sijām un kopnēm, kas palielina ēkas derīgo platību. ABM ēkām nav nepieciešama hidroizolācija. Montējot un stiprinot arkas ar aizlokošanas mašīnu nav vajadzīgas paplāksnes, skrūves vai kokskrūves. Pateicoties ražošanas un paneļu sašūšanas automatizācijas 10 cilvēku celtnieku brigāde var uzcelt 1 000 kvadrātmetru lielu ēku nedēļas laikā.

Angāra parametri

Bukleti

Sazinies ar mums

Raksti vai zvani  mūsu speciālistiem, lai iegūtu vairāk informācijas par bezkarkasu angariem